Radio Cinema - Muzyka filmowa w Radio Cinema - tylko najlepsze płyty


http://www.muzykafilmowa.pl/

http://www.filmmusic.pl/

http://www.wipi.plRadio Cinema


W wyniku problemów finansowych emisja Radia Cinema zostaje czasowo wstrzymana.


Muzyka filmowa już dawno temu stała się odrębnym gatunkiem, cieszącym się niesłabnącą popularnością wśród melomanów. Od teraz zamiast gromadzić regały soundtracków (sprowadzanych często z zagranicy), wystarczy włączyć Radio Cinema!

Radio Cinema nieoficjalnie zadebiutowało w dniu 7.12.2006, natomiast oficjalny start jest ciągle przed nami:) Zbieramy siły i środki na (z konieczności ograniczoną) kampanię reklamową oraz stałą, regularną aktualizację tej strony. Przedsięwzięcie jest hobbystyczne - nie mamy inwestora strategicznego ani walizki z pieniędzmi i choć każdy z Was może nas z własnej chęci wspomóc (również finansowo), w żadnym razie nie jest to - i nigdy nie będzie - wymagane.
Radio Cinema jest w pełni legalne - na podstawie umowy podpisanej z ZAiKS-em, której skan możecie obejrzeć na tej stronie. W tej chwili dysponujemy 50 slotami o jakości 96kbps oraz 50 slotami o jakości 48kbps. Założycielem, DJ-em i osobą kontaktową we wszelkich sprawach związanych z radiem jest w tej chwili Maciej Śnieżek.

Niestety, w wyniku problemów finansowych Radio Cinema zaprzestało nadawania. W tej chwili nasza playlista ma długość 161 godzin - a są to oczywiście wyłącznie najlepsze utwory wybrane z kilkuset płyt z muzyką filmową. Co tydzień nasza płytoteka rozrasta się o kilka kolejnych pozycji.

Radio Cinema jest w tej chwili dostępne pod adresem http://www.radiocinema.pl.Kilka słów o każdej z naszych podstron:

Aktualności: tutaj znajdują się wszystkie najświeższe informacje, dotyczące radia oraz tej strony. Najważniejszą część z tych informacji możecie zamówić na swoją skrzynkę mailową, dopisując swój adres do subskrypcji.

Włącz radio: na tej stronie umieściliśmy wszystkie techniczne aspekty słuchania radia w internecie: spis darmowych programów odtwarzających stream radia wraz z odnośnikami do ich sciągnięcia, omówioną kwestię jakości sygnału, gdzie znaleźć tytuł właśnie granej piosenki itp.

Co gramy: pełny spis płyt obecnych w naszej płytotece - rozrastający się bez przerwy ze średnim tempem kilku płyt tygodniowo. Obok tytułu płyty znajdziecie też jej kompozytora, a w przyszłości być może jeszcze więcej informacji.

Współpraca: stona dla naszych przyjaciół oraz tych, którzy chcieliby nimi zostać:) Znasz się na muzyce filmowej i chciałbyś nagrać dla nas audycję albo w inny sposób połączyć swoją wiedzę z naszymi możliwościami? A może po prostu chciałbyś zamieścić na swojej stronie nasz banner lub odnośnik do nas?

Pomóż nam: wstydliwa strona, na której opisaliśmy, jak moglibyście nas wesprzeć w trudnym dziele tworzenia Waszego ulubionego radia. Pamiętajcie jednak: Radio Cinema było, jest i zawsze będzie całkiem darmowe, a decyzja o pomaganiu nam lub nie należy wyłącznie do Was.

Warto wiedzieć: podstawy zjawiska, jakim jest muzyka filmowa - adresowane do tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym gatunkiem. Czym jest muzyka filmowa, od jakich płyt zacząć, rodzaje muzyki filmowej oraz żelazne zasady jej słuchania.

Księga gości: tam każdy odwiedzający powinien zostawić swoją opinię na temat radia i strony. Koniecznie!

Dobre strony: dwa katalogi. Jeden zawierający odnośniki do stron, na których znajduje się odnośnik do nas. Drugi zawierający odnośniki do stron z branży muzyczno-filmowej, które z czystym sumieniem polecamy każdemu.

Subskrypcja: dopisz swój adres email, jeśli chcesz otrzymywać nowości dotyczące Radia Cinema. Nie martw się, nie grozi Ci spam - nie wysyłamy maili częściej niż raz na tydzień, a zazwyczaj rzadziej.

Sonda: wypowiedz się na zadany temat - kiedy to zrobisz, zobaczysz jak wypowiadali się inni:)

Wersja angielska strony: abstrakt, czyli skrót najważniejszych informacji w języku angielskim - dla osób z całego świata, którzy nas również słuchają. Strona dostępna poprzez małą brytyjską flagę w górnej części strony.


Muzyka i Instrumenty, Płyty kompaktowe, Muzyka filmowa
Chcesz otrzymywać informacje na temat nowości w Radio Cinema? Dopisz swój adres do listy!

Kiedy najczęściej słuchasz radia internetowego?
W godzinach 6:00-12:00
W godzinach 12:00-18:00
W godzinach 18:00-24:00
W godzinach 0:00-6:00